Centrum Edukacji Komputerowej

 

Żyjemy w czasach, w których powszechnie przyjęło się uważać, że jeżeli nie ma czegoś w Internecie, to (prawdopodobnie) w ogóle nie istnieje.

 

Obecność w Sieci jest dzisiaj koniecznością i dotyczy to nawet najmniejszej firmy. Internet to efektywny kanał marketingu i reklamy, za pośrednictwem którego można, bez ograniczeń, zaprezentować firmę oraz jej ofertę.

Obecnie, znaczna część społeczeństwa rozpoczyna rozglądanie się za produktem lub usługą od wejścia do Internetu. Dlatego też najważniejszą możliwością jaką daje obecność w Sieci jest wykorzystanie tego medium to prowadzenia sprzedaży.

 

Podstawowym elementem zaistnienia w Internecie jest posiadanie strony WWW. Do stworzenia strony internetowej możemy wykorzystywać różne technologie.

Podstawowym językiem projektowania stron WWW jest HTML, który ma zastosowanie zarówno przy prostych, wizytówkowych stronach, jak również przy bardziej rozbudowanych serwisach, które charakteryzują się statyczną, niezbyt często zmienianą zawartością. Bardzo pomocne przy budowaniu stron jest zastosowanie Kaskadowych Arkuszy Stylów (CSS). Do projektowania rozbudowanych serwisów i portali WWW charakteryzujących się dynamiczną zmianą treści, wykorzystuje się język skryptowy PHP.

Niektóre elementy stron (np. menu, banery) lub nawet całe serwisy WWW można także tworzyć w technologii animacji Flash.

Obecnie najbardziej popularne jest tworzenie stron z wykorzystaniem gotowych zestawów skryptów PHP, „opakowanych” w łatwy do opanowania instalator i kreator serwisu. Po zbudowaniu strony, osoba opiekująca się serwisem pod względem merytorycznym może w prosty sposób, nie znając żadnego języka programowania, modyfikować i dodawać treści. Technologia ta zwana jest Systemem Zarządzania Treścią (CMS). Do najpopularniejszych, darmowych CMS-ów należy Joomla i WordPress.

 

Oferujemy kompleksowy, kilku modułowy kurs tworzenia stron WWW (od podstaw do zaawansowania) oraz szkolenia z wybranych, opisanych powyżej narzędzi.